CAMPO A TRAVÉS ESCOLAR: Participaron once centros educativos da comarca de Bergantiños

Onte día 20 de decembro celebrouse o  Campo a través escolar – Fase local de Bergantiños – Comarca de Bergantiños, organizado polo Concello de Carballo en colaboración da Secretaría Xeral para o Deporte.

A organización valora moi positivamente os resultados obtidos, unha vez que o tempo permitiu utilizar o especatacular percorrido montado na zona verde do polígono industrial de Bértoa no que houbo que realizar moitos preparativos polas choivas caídas na xornada do martes e sorprendeu a capacidade dos deportistas para adaptarse ó mesmo. Estaban inscritos 1124 alumnas e alumnos de doce centros de ensino, completando finalemente as carreiras 758 deportistas dos seguintes 10 centros de ensino dos concellos de Carballo, Coristanco, A Laracha e Malpica:

Carballo: CEIP A Cristina, CEIP Bergantiños, CEIP Canosa Rus, CEIP Fogar, CEIP Gándara Sofán, CEIP Nétoma Razo e CEIP Xesús San Luís Romero.

Coristanco: CPI Alcalde Xosé Pichel e CEIP Bormoio Agualada

A Laracha: CEIP Ramón Otero Pedrayo

Malpica: IES Urbano Lugrís

Os resultados foron os seguintes:

Categoría benxamín feminina:

Noa Lema Fernández (CEIP A Cristina)

Sabela Castro Vázquez (CEIP Gándara-Sofán)

Yesslynn Gutiérez Iglesias (CEIP Bergantiños)

Benxamín masculino:

Gael Méndez Abelenda (CEIP A Cristina)

Hugo Castro Lado (CEIP A Cristina)

Brais Bardanca Mallón (CEIP Bergantiños)

Alevín feminino:

Paula Gallego Martínez (CEIP Ramón Otero Pedrayo)

Julia García Remuiñán (CEIP A Cristina)

Iris Rodríguez Martínez (CEIP Bergantiños)

Alevín masculino:

Lois Villar Castro (CPI Alcalde Xosé Pichel)

Jaime García Soneira (CEIP Bergantiños)

Enzo Pose Bértoa (CEIP Ramón Otero Pedrayo)

Infantil feminino:

Shaila Rodríguez Rodríguez (CEIP Ramón Otero Pedrayo)

Cayetana Rodríguez Facal (CEIP Fogar)

Noa Cabezas Martínez (CEIP Ramón Otero Pedrayo)

Infantil masculino:

Hugo García Remuiñán (CEIP A Cristina)

Mateo Pallas Cebral (CEIP Gándara-Sofán)

Iker Romay García (CEIP Bergantiños)

Cadete feminino:

Mónica Neira Villar (IES Urbano Lugrís)

Mariña Díaz García (IES Urbano Lugrís)

Sabina Mimbrena Garrido (IES Urbano Lugrís)

Cadete masculino:

Roi Soto Suárez (IES Urbano Lugrís)

Adrián Pastoriza Blanco (IES Urbano Lugrís)

Daniel Rodríguez Veiga (IES Urbano Lugrís)

Información e imaxes: Concello de Carballo

Compartir:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Novas relacionadas

BILLARDA: 8ª xornada

A oitava xornada da Conferencia Noroeste de Billarda celebrouse no campo de fútbol municipal do Pastoriza SCD. CATEGORÍA INFANTIL: 1º Kevin (APB – A Laracha).